
Légrugó alkatrészek | Légzsákok Audi A3/S3 8V
Beszélgetés AI módban: Mercedes GLS X166 (2015-2019)
Mercedes GLS X166 (2015-2019)
A Mercedes-Benz GLS (X166), amelyet 2015 és 2019 között gyártottak, a második generációs GL-Class faceliftje. Ezzel a frissítéssel a modell nevét GLS-re változtatták, hogy hangsúlyozzák a S-osztály terepjáró megfelelőjeként való pozicionálását. Ez egy hatalmas, luxus 7 üléses SUV, amelynek hossza meghaladja az 5,1 métert, alapértelmezett légrugózással és négykerék-meghajtással (4MATIC).
⚙️ Motorok és módosítások
A GLS X166 szinte minden változata (az amerikai korai példányok kivételével) a modern 9 sebességes automata 9G-TRONIC váltóval van felszerelve, amely jelentősen javítja a fogyasztást és a dinamikát a régi 7 sebességes váltóhoz képest.
Modell Motor Üzemanyag típusa Teljesítmény Kulcsfontosságú jellemző
GLS 350d 3.0L V6 (OM642) Dízel 258 LE / 620 Nm A legelterjedtebb és legésszerűbb választás Európában. Hatalmas nyomaték.
GLS 400 3.0L V6 (M276) Benzin 333 LE / 480 Nm Rendkívül erős és megbízható biturbó motor. Az arany középút.
GLS 500 (550 az USA-ban) 4.7L V8 (M278) Benzin 455 LE / 700 Nm Fantasztikus dinamika (0-100 5,3 másodperc alatt), de drága fenntartani.
GLS 63 AMG 5.5L V8 (M157) Benzin 585 LE / 760 Nm Brutális teljesítmény (0-100 4,6 másodperc alatt), de csillagászati üzemeltetési költségek.
⚠️ Gyakori problémák és gyengeségek (Vásárlói útmutató)
Ha használt GLS X166 vásárlását fontolgatja, fel kell készülnie a következő potenciális problémákra:
1. Légrugózás (Airmatic):
• Probléma: Az autó közel 2,5 tonnát nyom, ami komolyan megterheli a rendszert. A légzsákok és lengéscsillapítók általában 100 000 és 150 000 km között bírják. A kompresszor meghibásodása vagy légszivárgások az autó egyik oldalának "leüléséhez" vezetnek.
2. Problémák a V8 benzines motorokkal (M278 és M157):
• Hengerkopás (Bore Scoring): Ez a legnagyobb félelem a 4,7L és 5,5L motoroknál. Bár 2015 után (a facelift során) a Mercedes javította a hengerek bevonatát, a kockázat továbbra is fennáll. Vásárlás előtt mindenképpen kérjen endoszkópos vizsgálatot.
• Láncok és feszítők: Hidegindításkor figyeljen a kattogásra.
3. Környezetvédelem a dízelnél (GLS 350d):
• Mint minden modern dízel, ha főként rövid városi távokon használják, az AdBlue rendszer (fűtőelemek és NOx érzékelők) és a DPF szűrő gyorsan eltömődnek, és a javítások nagyon drágák. Gyakran előfordulnak olajszivárgások is a motor "V" alakú terében (az olajhűtő körül).
4. Elektronika és belső tér:
• A hatalmas mennyiségű modul miatt néha szoftveres "hibák" figyelhetők meg – a COMAND multimédia lefagyása, a holttér radarok (Blind Spot Assist) problémái, amelyek a hátsó lökhárító mögött áznak el, és a harmadik üléssor elektromos összecsukó mechanizmusának meghibásodása.
5. Gyors kopás a fogyóeszközöknél:
• A nehéz karosszéria szó szerint "megeszi" a féktárcsákat, fékbetéteket és gumikat (különösen a hátsókat). Ellenőrizze a tengelyek összetartását (beállítás).
???? Vásárlási ajánlás
A hosszú távon legproblémamentesebb és legbiztonságosabb választás a GLS 400 (V6 benzin). Nincs meg a V8 súlyos hibái és a dízel városi használatának problémái. Ha hosszú útra keres gazdaságos megoldást, válassza a GLS 350d-t, de csak teljes szerviztörténettel és igazolható futásteljesítménnyel.
Van konkrét hirdetés a látókörében, vagy bizonytalan bizonyos motorok között? Segíthetek a fogyasztási adatokkal, a specifikus felszereltséggel (mint például az Off-Road csomag) vagy a jelenlegi piaci árakkal kapcsolatos részletekkel.
Az AI válaszai hibákat tartalmazhatnak. Tudjon meg többet
•
Auto-Data.net
Mercedes-Benz GLS (X166) | Műszaki adatok ...
Mercedes-Benz GLS (X166). Mercedes-Benz · Mercedes-Benz GLS · Maybach GLS (X167, facelift 2026) · GLS (X167, facelift 2026) · Mayb...
•
Auto-Data.net
Mercedes-Benz GLS (X166) GLS 350d (258 LE) 4MATIC G-TRONIC | Műszaki adatok, Üzemanyag-fogyasztás, Méretek
Mercedes-Benz GLS (X166) Karosszéria: SUV, 5 ajtó, 5 ülés * Teljesítmény: Motor: 3.0 l (2987 cm3), 6 V-henger * Váltó: 9 sebességes auto...
•
YouTube·The Miles Driven
Használt Mercedes GLS X166 Vásárlói útmutató (2013-2019) Kerülje el ...
3.12.2025 g. — Mercedes GLS-Class X166 használt autó vásárlói útmutató és tulajdonosi útmutató a GLS350d, GLS400, GLS450, GLS500, GLS550, GLS63, valamint a...
18:02
Összes megjelenítése
Mercedes GLE W166 (2015-2018)
A Mercedes-Benz GLE (W166), amelyet 2015 és 2018 között gyártottak, gyakorlatilag a harmadik generációs M-osztály (ML) faceliftje. A márka nomenklatúrájának egységesítése érdekében a modellt GLE-re nevezték át (ahol az „E” jelzi, hogy az SUV az E-osztály megfelelője). Ez egy rendkívül népszerű, luxus közepes méretű prémium SUV, amely nagyszerű egyensúlyt kínál a családi kényelem, a terepjáró képességek és a presztízs között.
A nagyobb GLS-szel ellentétben a GLE W166 alapértelmezés szerint hagyományos rugós felfüggesztéssel érkezik, míg a kisebb motoroknál az Airmatic légrugózás opció.
⚙️ Motorok és módosítások
A GLE W166 szinte minden módosítása már a modern 9 sebességes 9G-TRONIC váltóval működik, kivéve a plug-in hibridet (GLE 500e) és néhány piacra szánt korai dízel verziót, amelyek megtartották a 7G-TRONIC-ot.
Modell Motor Üzemanyag típusa Teljesítmény Kulcsfontosságú jellemző
GLE 250d 2.1L L4 (OM651) Dízel 204 LE / 500 Nm Gazdaságos 4 hengeres motor. Kicsit gyenge a karosszériához, de olcsó fenntartani. Hátsókerék-meghajtással (2WD) is elérhető.
GLE 350d 3.0L V6 (OM642) Dízel 258 LE / 620 Nm A modell legkedveltebb egyensúlya. Hatalmas vonóerő és hosszú élettartam.
GLE 400 3.0L V6 (M276) Benzin 333 LE / 480 Nm Nagyon megbízható biturbó benzinmotor. Nincsenek a nagyobb V8 gyári hibái.
GLE 43 AMG 3.0L V6 (M276) Benzin 367 / 390 LE Gyárilag "felturbózott" változat a GLE 400-ból sportos megjelenéssel és élesebb hanggal.
GLE 500 4.7L V8 (M278) Benzin 435 LE / 700 Nm Rendkívül gyors luxus "cirkáló", de drága fenntartani.
GLE 500e 3.0L V6 + Elektromos Hibrid 442 LE (kombinált) Plug-in hibrid rövid elektromos hatótávval (kb. 30 km), de nagyon magas technológiai kockázat használtan.
GLE 63 / 63 S 5.5L V8 (M157) Benzin 557 / 585 LE Igazi AMG szörnyeteg brutális gyorsulással, magas fogyasztással és drága fogyóeszközökkel.
⚠️ Gyakori problémák és gyengeségek (Vásárlói útmutató)
Bár az egyik legfinomabb és gyerekbetegségektől mentes modellnek számít (mivel a platformot már 2011 óta fejlesztik az ML-nél), a GLE W166-nek megvannak a sajátosságai:
1. Környezetvédelmi rendszerek a GLE 350d és 250d esetében:
• A hírhedt AdBlue rendszer (tartály, fűtőelemek, szivattyúk) gyakori fejfájás és műszerfal hibák forrása. A karbamid befecskendező fúvókák is eltömődnek.
• A 3.0 literes dízelnél (OM642) rendszeresen olajszivárgások jelennek meg az olajhűtőből (a "V" alakú blokk közepén található). Maguk a tömítések olcsók, de a szétszerelés munkadíja drága.
2. Vezérműláncok az OM651-nél (GLE 250d):
• A motor rendkívül tartós, de a lánc a motor hátsó részén (a karosszéria felé) helyezkedik el. A lánc megnyúlása drága javítássá válik, mivel gyakran szükséges a motor kiszerelése.
3. Hengerkopás (Bore Scoring) a V8 benzinnél:
• Pontosan úgy, mint a GLS-nél, az M278 (GLE 500) és M157 (GLE 63) motorok fokozott figyelmet igényelnek. Erősen ajánlott a hengerek kamerás (endoszkópos) vizsgálata vásárlás előtt.
4. Légrugózás Airmatic (ha az autó fel van szerelve vele):
• A GLS-szel ellentétben itt találhatók hagyományos rugós példányok (gyakran a 250d és 350d esetében), ami hosszú távon több ezer forintot takarít meg. Az Airmatic-kal felszerelt autóknál az első légzsákok és a hátsó lengéscsillapítók általában 150 000 km körül adják meg magukat.
5. Nedvesség a holttér érzékelőkben:
• A hátsó lökhárító mögötti radarok gyárilag rosszul szigeteltek. A víz és a só bejutása télen tönkreteszi őket, ami "megőrjítheti" az autó CAN-buszát, és az autó nem indul el, vagy több hibát jelez.
6. Vízszivárgások az utastérben:
• Ellenőrizze a szőnyeget az utas lábánál és a csomagtartóban. Az eldugult napfénytető vagy klíma lefolyók eláraszthatják az utasteret, ahol kulcsfontosságú elektronikus modulok (SAM modulok) találhatók.
???? Vásárlási ajánlás
• Maximális megbízhatóságért: Keresse a GLE 400-at (V6 benzin). A motor rendkívül sikeres, nincs meg a dízelek városi használatának problémái, és nagyon dinamikus.
• Hosszú útra és gazdaságosságra: Keresse a GLE 350d-t, de mindenképpen ellenőrizze a lánc, a fúvókák állapotát és az olajszivárgásokat. Ha talál egy példányt hagyományos rugós felfüggesztéssel, az hosszú távon hatalmas plusz a költségvetésének.
Melyik karosszériatípusra összpontosít – a klasszikus SUV-ra vagy a sportosabb GLE Coupe-ra (C292)? Ossza meg azt is, hogy fontos-e Önnek, hogy az autó légrugózással (Airmatic) rendelkezzen, vagy inkább az egyszerűbb rugós felfüggesztést részesíti előnyben.
Az AI válaszai hibákat tartalmazhatnak. Tudjon meg többet
Mercedes GLS X167
A Mercedes-Benz GLS (X167), amelyet 2019-ben mutattak be (2020-tól kapható) és 2023-ban faceliftet kapott, a márka csúcskategóriás 7 üléses SUV-jának harmadik generációja. Gyakran nevezik a „S-osztály terepjárók között”, ez a modell teljesen új platformra (MHA) épül, nagyobb, mint elődje (X166), és a márka legmodernebb technológiáival van felszerelve.
Minden változat alapértelmezés szerint 9G-TRONIC automata váltóval, 4MATIC hajtással és intelligens 48V-os enyhe hibrid rendszerrel (EQ Boost) rendelkezik, amely segíti az indítást és csökkenti az üzemanyag-fogyasztást. Ebben a generációban jelenik meg először az ultra-luxus Mercedes-Maybach GLS 600 változat is.
⚙️ Motorok és módosítások
Az X167 generáció elhagyta a régi problémás V6 motorokat, és rendkívül modern és kiegyensúlyozott soros 6 hengeres motorokra (benzin és dízel), valamint frissített V8 egységekre váltott.
Modell Motor Üzemanyag típusa Teljesítmény Kulcsfontosságú jellemző
GLS 350d 2.9L Soros 6 (OM656) Dízel 286 LE / 600 Nm Rendkívül kiegyensúlyozott, csendes és erős soros dízel. Nagyon sikeres motor.
GLS 400d / 450d 2.9L / 3.0L Soros 6 Dízel 330 - 367 LE A 400d változat abszolút sláger a piacon Európában – hatalmas teljesítmény, alacsony fogyasztás.
GLS 450 3.0L Soros 6 (M256) Benzin 367 LE + EQ Boost Nagyon sima működés, rendkívül megbízható benzines hatos elektromos turbóval.
GLS 580 4.0L V8 (M176) Benzin 489 LE + EQ Boost Modern V8 turbókkal a "V" térben (Hot-V). Fantasztikus dinamika.
Maybach GLS 600 4.0L V8 (M177) Benzin 557 LE Kerekeken guruló palota, a hátsó ülések maximális kényelmére hangolva (általában 4 üléses).
GLS 63 AMG 4.0L V8 (M177) Benzin 612 LE A sportos zászlóshajó. 0-ról 100 km/h-ra hihetetlen 4,2 másodperc alatt gyorsul.
⚠️ Lehetséges problémák és figyelmet igénylő területek (Használtpiaci vásárlói útmutató)
Mivel a modell viszonylag új, a piacon lévő autók többsége még mindig ésszerű kilométerrel rendelkezik, de az X167 technológiai összetettsége komoly figyelmet igényel:
1. Összetett elektronika és szoftver (MBUX rendszer):
• A korai példányok (2020-2021) szoftveres gyerekbetegségektől szenvedtek – fekete képernyők a multimédiában, a digitális műszerfal szoftveres lefagyásai és hamis hibaüzenetek az asszisztens rendszerekben. A legtöbb problémát kereskedői frissítésekkel orvosolták, de elengedhetetlen ellenőrizni, hogy minden működik-e.
2. Problémák a 48V-os akkumulátorral (EQ Boost rendszer):
• Ez az egyik leggyakoribb gyári gyengeség az első gyártási években. A 48 voltos akkumulátor vagy annak szoftvermodulja néha figyelmeztetés nélkül meghibásodik. Mivel az autónak nincs hagyományos generátora, a 48V-os rendszer hibája esetén az autó leáll és nem indul el. A Mercedes szervizakciókat hajtott végre ezzel kapcsolatban.
3. Felfüggesztés (Airmatic és E-Active Body Control):
• Az alapértelmezett Airmatic felfüggesztés megbízhatóbb, mint az X166-é, de még mindig drága a javítás 150 000 km után.
• Az opcionális hidropneumatikus felfüggesztés E-Active Body Control (amely lehetővé teszi az autónak, hogy "ugráljon", hogy kiszabaduljon a homokból, és szkenneli az utat) mérnöki csoda, de rendkívül bonyolult és csillagászati költségű a javítás garancia nélkül. Kerülje el, ha hosszú távú pénzügyi előreláthatóságot keres.
4. Hűtőfolyadék szivárgások és termosztátok:
• Néhány dízelmotor (OM656) esetében hibák figyelhetők meg a vákuumvezérelt vízpumpában vagy az elektronikus termosztátban, ami hűtőfolyadék-veszteséghez vezet.
5. Néhány belső anyag minősége:
• A magas ár ellenére a felhasználók panaszkodnak a középkonzol körüli műanyagok nyikorgására és a kormánygombok gyors kopására intenzív használat esetén.
???? Vásárlási ajánlás
• A legjobb választás Európában: GLS 400d (vagy a faceliftelt 450d). Az új soros 6 hengeres dízel OM656 az egyik legjobb motor, amit valaha a Mercedes gyártott – sokkal megbízhatóbb, mint az előző generáció V6-ja.
• A legjobb benzines választás: GLS 450. Nincs szüksége a nagy V8 karbantartására, elegendő teljesítménnyel rendelkezik és rendkívül finoman működik.
Tekintettel a generáció magasabb árára, fontolgatja-e hivatalos képviseletből (Mercedes Certified) származó autó vásárlását maradék garanciával, vagy külföldi importot nézeget? Tudok részleteket adni a 2023-as facelift különbségeiről, ha bizonytalan a korábbi és az újabb példányok között.
Az AI válaszai hibákat tartalmazhatnak. Tudjon meg többet
melyik évig tart a modell
A Mercedes GLS X167 modell gyártása 2019 végén kezdődött és a mai napig tart. Mivel ez a jelenlegi generáció a piacon, az élettartama még nem ért véget.
A gyártás során a modell két fontos frissítésen esett át:
• 2019 – 2023: A modell eredeti verziója (facelift előtt).
• 2023 – 2026: Az első facelift, amely során frissül az első rács, a hátsó lámpák fényjelzése és bevezetésre kerül az MBUX multimédia újabb szoftververziója.
• 2026-tól kezdve: A második nagy facelift kerül piacra (a 2027-es modellévhez). Ez még luxusabb megjelenést, új technológiákat hoz az utastérbe (közvetlenül az S-osztály ihlette) és néhány motor teljesítményének enyhe növekedését.
Érdekli-e a különbségek az eredeti verzió (2019-2023) és a facelift között, hogy eldöntse, melyik éri meg jobban a költségvetését? Elmondhatom a külső és belső változásokat.
Az AI válaszai hibákat tartalmazhatnak. Tudjon meg többet
•
Wikipedia
Mercedes-Benz GLS (X167) - Wikipedia
A Mercedes-Benz GLS (X167) egy teljes méretű luxus crossover SUV, amelyet 2019 októbere óta gyártanak, 2023-ban faceliftet kapott (2024-es modellév...
•
Automoli
Mercedes-Benz GLS modellváltozatok - Automoli
Válasszon egy Mercedes-Benz GLS generációt * GLS (X167, facelift 2026) 2026-tól napjainkig Gyártásban. SUV · 313–381 LE. 3 motorváltozat.
•
usecarscout.com
Használt Mercedes-Benz GLS X167 (2020-2026): Vásárlói útmutató
11.08.2026 g. — Az X167 GLS a 2020-as modellévre indult, ez volt az első Mercedes SUV teljesen elektromosan állítható második és harmadik sorral, valamint a...
Összes megjelenítése
tehát jelenleg 2019-2026?
Pontosan, a modell első fő fázisa a 2019 végétől 2026-ig terjedő időszakot öleli fel.
Ha teljesen pontosak akarunk lenni a piaci változásokkal kapcsolatban, ez az időszak két részre oszlik:
• 2019 – 2023: Az eredeti verzió (facelift előtt).
• 2023 – 2026: Az első facelift (a jelenlegi példányok, amelyeket tömegesen látunk az utakon és a bemutatótermekben).
Mivel már 2026 van, a Mercedes-Benz hivatalosan is készíti és bevezeti a második nagy faceliftet, amely frissen tartja a modellt a következő néhány évben. Ez azt jelenti, hogy ha jelenleg használt autót vásárol, akkor a 2019–2026 közötti időszakban gyártott példányok közül választhat.
Van-e preferenciája egy adott árkategóriára – a korábbi példányok (2020-2021) vagy az újabb módosítások a 2023-as facelift után? Kiemelhetem a márka által 2023-ban végrehajtott főbb változásokat, hogy eldöntse, megéri-e a magasabb árat.
Az AI válaszai hibákat tartalmazhatnak. Jogi tanácsért konzultáljon szakemberrel. Tudjon meg többet
Land Rover Defender L663
A Land Rover Defender (L663), amelyet 2019 végén mutattak be (2020-tól kapható) és a mai napig gyártják, a legendás modell radikális újjászületése. A márka elhagyta a tisztán spártai munkajármű koncepcióját, és egy modern, rendkívül luxus és magas technológiai színvonalú autót hozott létre alumínium önhordó karosszériával (D7x platform).
A modell ötvözi a Range Rover kényelmét hosszú úton a fenomenális terepjáró képességekkel a Terrain Response 2 rendszernek köszönhetően. Három karosszéria hosszúságban kapható: 90 (rövid tengelytáv, 3 ajtó), 110 (standard tengelytáv, 5 ajtó) és 130 (hosszabbított hátsó rész, akár 8 ülés).
⚙️ Motorok és módosítások
A Defender L663 a modern Ingenium motorcsaládot használja. Szinte minden módosítás (az első évek alap 4 hengeresei kivételével) 48V-os enyhe hibrid rendszerrel (MHEV) rendelkezik. A váltó mindig 8 sebességes automata a ZF-től, gyors/lassú fokozatokkal rendelkező osztóművel kombinálva.
Modell Motor Üzemanyag típusa Teljesítmény Kulcsfontosságú jellemző
D200 / D240 2.0L L4 Dízel 200 / 240 LE Korai 4 hengeres dízelek (2020). Kicsit zajosak és megterheltek ehhez a karosszériához.
D200 / D250 / D300 3.0L Soros 6 Dízel 200-tól 300 LE-ig 2020 végén bevezetve. Rendkívül erős, kifinomult és erős hatosok. A D300 a sláger Európában.
P300 2.0L L4 Benzin 300 LE Alap benzines motor. Megfelelő dinamika, de magas fogyasztás terhelés alatt.
P400 3.0L Soros 6 Benzin 400 LE Nagyon sima soros hatos elektromos kompresszorral. Fantasztikus dinamika.
P400e 2.0L L4 + Elektromos Plug-in Hibrid 404 LE (kombinált) Csak a 110-es modellhez elérhető. Körülbelül 40 km-t képes tisztán elektromosan megtenni, de szoftveresen bonyolult.
P525 / P425 / OCTA 5.0L V8 / 4.4L V8 Benzin 425-től 635 LE-ig A csúcsverziók. A régi 5.0 kompresszort a modernebb 4.4L Twin-Turbo BMW váltotta fel. Az OCTA verzió (635 LE) a csúcs a kínálatban.
⚠️ Gyakori problémák és gyengeségek (Használtpiaci vásárlói útmutató)
Bár fényévekkel előrébb van a régi modellhez képest a kényelem terén, a Defender L663 a modern Land Rover márkára jellemző szoftveres és mechanikai szeszélyekkel küzd:
1. Elektromos „hibák” és multimédia (Pivi Pro):
• A leggyakoribb panaszok az elektronikával kapcsolatosak. A tulajdonosok rendszeresen számolnak be a központi képernyő lefagyásáról, a digitális műszerfal meghibásodásáról, a 360 fokos kamerák problémáiról és a parkolásérzékelők ok nélküli aktiválásáról. A legtöbb probléma "Over-the-Air" (OTA) frissítésekkel megoldható, de néha szervizben történő modul újraindítást igényel.
2. Problémák az első szélvédővel (Repedések):
• Az erősen függőleges és aerodinamikailag egyenes szélvédő kialakítása miatt rendkívül érzékeny a kavicsok ütéseire. Több száz panasz érkezett a tulajdonosoktól, hogy a szélvédő könnyen reped meg minimális érintkezés esetén az autópályán.
3. Légrugózás:
• A légrugózás alapértelmezett a 110 és 130 verzióknál (opció a 90-nél). Hihetetlen kényelmet és hasmagasság változtatást biztosít, de a karosszéria szintérzékelői gyakran eldugulnak terepen vagy sóban történő vezetéskor, ami hibákat okoz a műszerfalon.
4. Műanyag repedések és szélzajok:
• A négyzetes forma miatt 130 km/h feletti sebességnél érezhető szélzaj jelentkezik az A-oszlopok és az oldalsó tükrök körül. Néhány korai példánynál (2020-2022) a karosszéria külső műanyag paneljei (különösen az úgynevezett "signature graphic" négyzet az oldalsó ablakon) elkezdenek nyikorogni.
5. Szivárgások a Plug-in Hibridnél (P400e):
• A korai hibrid rendszerek néha hibákat mutatnak az akkumulátor hűtőrendszerében, ami vészhelyzeti üzemmódba helyezi az autót.
???? Vásárlási ajánlás
Az abszolút favorit használt vásárlásra a Defender 110 a 3.0 literes soros 6 hengeres dízellel (D250 vagy D300 verzió). Ez a motor tökéletesen méretezett az autó súlyához, hatalmas nyomatékot kínál előzéshez vagy vontatáshoz, és jelentősen megbízhatóbb, mint a régi 4 hengeres motorok.
Melyik karosszéria hosszúság vonzza jobban – a rövid és manőverezhető 90, a standard családi 110 vagy az óriási 130? Ossza meg azt is, hogy tervezi-e az autó komoly terepjáró használatát, hogy elmondhassam, mely extracsomagokat (mint például az aktív hátsó differenciálmű) keresse.
Az AI válaszai hibákat tartalmazhatnak. Tudjon meg többet
BMW X5 (G05 / F95)
A BMW X5 (G05), amelyet 2018-ban mutattak be és 2023-ban átfogó faceliftet (LCI) kapott, a mai napig gyártják. Az F95 indexű modell a brutális, teljesen sportos X5 M változata. Ez a generáció az egyik legsikeresebb a modell történetében, tökéletes kombinációt kínálva a sportos úttartás, a csúcs luxus, a csúcs multimédia és a rendkívül sikeres motorok között.
A Mercedes GLE-vel ellentétben az X5 sokkal inkább a kanyarok dinamikájára összpontosít. Az autó a CLAR platformra épül, és olyan opciókat kínál, mint a kormányzott hátsó tengely és az aktív stabilizátorok a dőlés ellen.
⚙️ Motorok és módosítások
Minden változat a tökéletes 8 sebességes automata ZF váltót (8HP) és az intelligens xDrive négykerék-meghajtást használja. A 2023-as facelift után minden motor 48V-os enyhe hibrid technológiát kapott.
Modell Motor Üzemanyag típusa Teljesítmény Kulcsfontosságú jellemző
xDrive30d 3.0L Soros 6 (B57) Dízel 265 - 298 LE Az abszolút bestseller Európában. Rendkívül erős, gazdaságos és kiegyensúlyozott soros dízel.
xDrive40d 3.0L Soros 6 (B57) Dízel 340 - 352 LE Biturbó dízel nagyon komoly vonóerővel (700+ Nm) és alacsony fogyasztással.
M50d 3.0L Soros 6 (B57) Dízel 400 LE Egyedi motor 4 turbóval (2020-ig gyártották). Mérnöki csoda, de nagyon bonyolult 150 000 km után.
xDrive40i 3.0L Soros 6 (B58) Benzin 333 - 381 LE A legendás B58 motor. Az egyik legmegbízhatóbb modern benzinmotor a világon.
xDrive45e / 50e 3.0L Soros 6 + Elektromos Plug-in Hibrid 394 / 489 LE A legjobb plug-in hibrid a piacon. Valóban 80-100 km-t képes elektromosan megtenni, a megbízható B58 benzinmotorral.
M50i / M60i 4.4L V8 (N63 / S68) Benzin 530 LE Óriási teljesítmény és V8 hang. Az új S68 motor (2023 után) sokkal megbízhatóbb, mint a régi N63.
X5 M / Competition (F95) 4.4L V8 (S63 / S68) Benzin 600 - 625 LE Tiszta AMG/M fegyver. Rendkívül kemény felfüggesztés, brutális gyorsulás, de drága fenntartás.
⚠️ Gyakori problémák és figyelmet igénylő területek (Használtpiaci vásárlói útmutató)
A G05 generációt sokkal megbízhatóbbnak tartják, mint a régi modellt (F15), de az óriási mennyiségű technológia miatt van néhány fontos részlet:
1. Problémák az átvitelekkel (xDrive osztómű):
• A facelift előtti példányoknál gyakran előfordul korai kopás vagy hiba az osztóműben. A tünetek enyhe rángatás, megszakítás vagy "dadogás" alacsony sebességű kanyarban történő gyorsításkor. Gyakran a nem megfelelő méretű gumik (a gyári mérettől eltérő) vagy az olaj idő előtti cseréje okozza az osztóműben (ajánlott minden 60 000 km-nél).
2. Légrugózás (opció):
• A korábbi generációkkal ellentétben itt a légrugózás lehet mindkét tengelyen (nem csak a hátsón). A kényelem fantasztikus, de a kompresszor a csomagtartó padlója alatt kívül helyezkedik el, és a régebbi példányoknál korrózió vagy szeleptömb hibák miatt szenved.
3. Fékrendszer (Integrált fékmodul - IB):
• A BMW nagyszabású szervizakciót hajtott végre a 2022 és 2024 között gyártott modellekre, egy potenciális hiba miatt az elektronikus fékmodulban, amely csökkentheti a fékhatékonyságot vagy kikapcsolhatja az ABS/DSC-t. Feltétlenül ellenőrizze a VIN szám alapján, hogy az akciót végrehajtották-e.
4. Elektronika az utastérben és Live Cockpit:
• A hírhedt iDrive 7 szoftver (facelift előtt) és az iDrive 8 (a facelift utáni ívelt képernyő) néha elveszíti a Bluetooth kapcsolatot, ok nélkül újraindul vagy a navigáció elveszíti a GPS jelet. Általában frissítéssel megoldható. A korai modelleknél a klímarendszer néha hibás szelepekkel küzd (zaj a műszerfal mögött).
5. Hűtőrendszer a B58 és B57 esetében:
• A motorok rendkívül erősek, de a hűtőrendszer műanyag alkatrészei (termosztát ház, vízpumpa és hűtőfolyadék csövek) az évek és a futásteljesítmény előrehaladtával törékennyé válnak, ami rejtett hűtőfolyadék szivárgásokhoz vezet.
???? Vásárlási ajánlás
• Az abszolút sláger a gazdaságosság és a hosszú út szempontjából: xDrive30d. A B57 motor nem rendelkezik gyerekbetegségekkel, és helyes karbantartás mellett több százezer kilométert kibír.
• A legjobb benzines választás: xDrive40i. A B58 motor legendás a megbízhatóság és a dinamika terén.
• A városi kedvenc: xDrive45e (facelift előtt) vagy 50e (facelift után). Ha van lehetősége otthon vagy az irodában tölteni az autót, ez talán a valaha készült legsikeresebb SUV hibrid.
Van-e preferenciája a megjelenésre – a standard vagy az agresszívebb M Sport csomag? Fontos-e Önnek az ívelt dupla kijelző (Curved Display), amelyet a 2023-as facelift után vezettek be, vagy inkább a klasszikus belsőt részesíti előnyben fizikai klímagombokkal?
Az AI válaszai hibákat tartalmazhatnak. Tudjon meg többet
Audi A3/S3 V8 (2015-2020) kérjük, az információ kapcsolódjon valami különlegeshez a modell kapcsán, valamint információ a légrugózásról
Az Audi A3/S3 8V generációja (facelift időszak 2015–2020) az egyik legsikeresebb prémium kompakt modell a piacon. Az Audi tökéletes egyensúlyt ért el a luxus, az alacsony tömeg és a dinamika között a moduláris MQB platformnak köszönhetően.
Audi Magnetic Ride: Ez egy adaptív sportfelfüggesztés mágneses reológiai lengéscsillapítókkal. Az olajban mikroszkopikus fémrészecskék találhatók. Amikor a számítógép elektromos áramot vezet át rajtuk, a folyadék viszkozitása milliszekundumok alatt megváltozik.